Столовий

Наші переваги
Екологічно чистий продукт
Екологічно чистий продукт

Ми не додаемо жодних пестецидів та добавок

Якісне пакування
Якісне пакування

Кожен товар акуратно пакується в спеціальній грунтосуміші

Доставка по тарифам перевізника
Доставка по тарифам перевізника

По всій території України

Оплачуйте сам товар при отриманні
Оплачуйте сам товар при отриманні

Без додаткових комісій

Жорсткий контроль терміну придатності
Жорсткий контроль терміну придатності

Всі товари без винятку проходять перевірку перед відправленням

Столовий сорт винограду: саджанці винограду

Виноград – один з відомих та популярних ягід, котрі можна використовувати не тільки в їжі, але й в приготуванні смачного вина. На даний момент існує величезна різноманітність видів та сортів винограду. Щоб самостійно виростити та розводити столовий виноград, необхідно правильно вибирати саджанці та ефективно за ними доглядати. Інтернет-магазин «Садосвіт» пропонує купити саджанці винограду для розведення смачного й соковитого столового винограду.

Столовий виноград: різновиди

Відмінною особливістю столових видів вважається корисний склад, відсутність насіння, незвичайний солодкий смак, велика кількість плодів й нескладний догляд. 

Ягоди мають великий розмір та довгу форму, а також високий рівень соковитості й середню твердість. Україна завдяки родючому чорнозему сприяє вирощуванню даного сорту в великій кількості. Найпопулярніші столові сорти винограду це:

 1. Сорт Аркадія білого кольору з великими гронами, маса яких може доходити до 2-х кг. Ягоди мають солодкуватий смак з мускатним ароматом. Дуже легко піддається транспортуванню. Сорт відноситься до ранніх для дозрівання, тому урожай можна очікувати вже в кінці літнього періоду. Крім цього, стійко може переносити низьку температуру повітря.

 2. Кіш-миш – це солодкий виноград з не великими ягодами довгастої форми на дрібних гронах, без кісточок. З нього роблять родзинки.

 3. Молдова – це сорт з багаторічною історією. Плоди темно-синього кольору з яскраво-вираженим смаком з кисло-солодким присмаком. Форма кругла, покрита нальотом. Даний столовий сорт пристосовується до будь-яких погодних та кліматичних умов, а ягоди довго зберігаються й переживають навіть морози. Пізній вид, тому збирати врожай варто тільки на середині осені.

 4. Дамський пальчик відноситься до найбільш популярних видів, проте за ним слід ретельно доглядати. Великі соковиті плоди столового винограду мають злегка витягнуту форму, без кісточки. Це класичний виноградний смак з помірним рівнем вмісту цукру. Лоза має чутливість до різних рослинних захворювань. Дамський пальчик не витримує температури нижче -10 градусів, тому при перших морозах може повністю загинути.

 5. Талісман - має плоди зеленого відтінку з круглою формою. Саджанці винограду відрізняються стійкістю до морозів, нема необхідності накривати лозу на зиму. Також виноград може пристосовуватися до сірої гнилі та рослинним захворюванням, тому догляд максимально простий. Столовий виноград зріє до середини осені та легко транспортується.

Столові сорти винограду: посадка

Столовий виноград просто вирощувати, якщо слідувати правилам правильної посадки. Існує кілька пунктів, які важливо дотримуватися в процесі.

 • ідеальним періодом для висадки буде осінь (кінець вересня, початок жовтня) або рання весна;

 • місце розташування висадки має бути добре освітлене сонячними променями, без тіні;

 • відстань між саджанцями залишати приблизно 1-1,5 метра;

 • глибина земельної ямки складає від 50 до 100 см;

 • на дно необхідно покласти дренаж та добриво;

 • після завершення ретельно залити водою.

Саджанці винограду: особливості догляду

Столові сорти винограду невибагливі, не вимагають великої кількості уваги. Головними умовами буде підтримка вологого ґрунту та вміст в пухкій землі, тому періодично слід прополювати саджанці винограду. Щовесни потрібно обрізати тонкі корінці, які порушують загальну кореневу систему. Також виноград потребує додаткового підживлення за допомогою мінеральних добрив.

Де купити виноград?

Інтернет-магазин «Садосвіт» представляє саджанці винограду столових сортів за доступною ціною. У нас великий вибір, всі товари екологічно чисті та придатні до посадки. Ми гарантуємо повне збереження рослини. Доставка поштою здійснюється в найкоротші терміни по всіх регіонах України.