Смородина

Наші переваги
Екологічно чистий продукт
Екологічно чистий продукт

Ми не додаемо жодних пестецидів та добавок

Якісне пакування
Якісне пакування

Кожен товар акуратно пакується в спеціальній грунтосуміші

Доставка по тарифам перевізника
Доставка по тарифам перевізника

По всій території України

Оплачуйте сам товар при отриманні
Оплачуйте сам товар при отриманні

Без додаткових комісій

Жорсткий контроль терміну придатності
Жорсткий контроль терміну придатності

Всі товари без винятку проходять перевірку перед відправленням

Смородина – це квіткова рослина, що чудово росте в усіх областях України. На сайті магазину можна придбати саджанці чорної смородини, а також білі і червоні сорти.

Зовнішній вигляд

Висота кущів смородини в залежності від сорту складає 1-2 м. Коренева система досить міцна, може заглиблюватись в грунт на 1,5 м. Пагони можуть бути як світло-, так и темно-зеленого кольору.

Листя смородини розташовані по черзі. Кожен листочок складається з 3-5 лопастей із зазубреним краєм, має круглу або подовжену. Колір листя залежить від сорту саджанців і може бути як темно-зеленим, так і яскраво-зеленим. Як правило, верхня частина поверхні яскравіша за нижню. Листя може бути за гладкою поверхнею або з незначним пушком.


Саджанці смородини декоративних сортів можуть мати листочки червоного, рожевого, багряного кольорів. Забарвлення змінюється в залежності від пори року.

Більшість різновидів саджанців – листопадні кущі, але в субтропічному кліматі зустрічаються сорти, що не скидають листя.


Суцвіття виглядає як поникаючий кетяг або з гладкою, або з пухнастою ніжкою. Рослина самозапилюється. Квіти невеликого розміру, до 1 см. Пелюстки білі, червоні, зелені або рожеві. На одному кетязі можуть бути від п’яти до кількох десятків квітів. Перші квіти смородини з'являються з квітня по травень, а збирати врожай можна збирати вже в перших числах липня.


Ягоди можуть мати як округлу форму, так і бути подовженими.  Смак плодів буває як солодким, так і кислим. Шкірка досить щільна, з ледь помітним восковим нальотом. В середині ягоди одна або кілька невеликих кісточок.

Як правильно обрати грунт

Смородина найкраще себе почуває на відкритих ділянках з максимальним освітленням протягом всього світлового дня. Рослина потребує достатнього зволоження і чудово росте в добре дренованих грунтах. Найкращий варіант для саджанців – чорноземи і суглинки.

Коли здійснюється посадка

Саджанці смородини краще переносити у відкритий грунт навесні або восени. Місце варто вибрати заздалегідь.  Перед тим, як купити саджанці смородини, слід приготувати грунт.  За 1-2 тижні до посадки треба викопати яму глибиною 35-40 см. Під кожен кущ необхідно покласти 5-6 кг добрив. Це може бути перегнилий навоз, компост, суперфосфати, сульфат калія. Добрива мають бути перемішані з грунтом.


Відстань між саджанцями смородини при посадці має бути не менше 2 м.  При висаджуванні у важкий суглинок ями слід поглибити до 60 см. На дні варто зробити піщаний дренаж.

Безпосередньо перед посадкою у ями необхідно залити воду. Саджанці смородини вкорочують так, щоб на кожному пагоні залишилось 3-5 бруньок. Рослину необхідно поставити в вертикальне положення, розправити кореневу систему, засипати землею і полити ще раз. Грунт просяде – і тоді його треба вкрити старою соломою або торфовими добривами, після чого втоптати.

Догляд за смородиною

Смородина є досить невибагливою рослиною. Навесні та влітку необхідно огортати кущ, рихлити грунт біля коренів та видаляти траву. Також кущ слід поливати в період засухи, інакше він скине листя.

Обрізання кущів

Саджанці чорної смородини необхідно обрізати навесні або восени.  При видаленні старих, пошкоджених чи зламаних пагонів кущ проріджується і може дати більший врожай. Гілки червоної смородини можна вкоротити на 5-6 бруньок. Важливо, щоб на рослині залишалось 5-6 пагонів, і всі вони мають бути різного віку.

Підкормка смородини

Кущі смородини необхідно вчасно підгодовувати добривами, які вносяться в грунт. Як правило, перші підкормка здійснюється через 2-3 роки після посадки.  Для цього використовуються добрива фосфорно-калійного складу в дозуванні (30 г на одну рослину). Вносити добрива треба навесні. Органічні речовини вносяться в грунт в той час, коли кущ вже цвіте.

Як використовувати ягоди смородини

Ягоди смородини  чудово смакують в сирому вигляді, а також використовуються для приготування випічки. З них можна варити джеми, варення, компоти та багато іншого. Ягоди добре транспортуються на великі відстані і можуть довго зберігатись.

Купити саджанці смородини в магазині «Садосвіт» з доставкою по Україні

Для того, щоб купити саджанці смородини, не обов’язково виходити з дому. На сайті магазину «Садосвіт» можна придбати різні види рослин і замовити доставку. Саджанці можуть привезти додому. Також покупку можна забрати у відділенні пошти. Щоб купити саджанці смородини, потрібно всього кілька хвилин. Треба просто зайти на сайт і обрати там необхідний сорт ягід.  Далі слід заповнити форму замовлення, вказати адресу для доставки – і чекати на свої саджанці.

Відправка саджанців смородини по пошті

Для того, щоб саджанці смородини доїхали до покупця цілими і неушкодженими, співробітники магазину «Садосвіт» упаковують їх у спеціальну коробку. Це робить доставку по пошті в будь-яку точку України абсолютно безпечною.